Blog

Brian Joiner The Fourth Generation Management: The New Business Consciousness című könyve a minőségmenedzsment és a szervezeti hatékonyság témáit tárgyalja, és bemutatja, hogyan léphetnek a vállalatok a hagyományos menedzsmentről egy új, fejlettebb megközelítés felé. A könyv különösen hasznos azok számára, akik a minőség és a folyamatos fejlesztés szemléletét szeretnék integrálni a vállalatuk mindennapi működésébe.
Kemény Sándor tanár úr és szerzőtársai egy csodálatos könyvvel rukkoltak elő, ami azért is kedves számomra, mert a six sigma, vagy magyarul hat szigma módszer statisztikai eszközeit gyűjtötték össze, ami az én szívemhez is közel áll.
A „kaizen” fogalmát Masaaki Imai, a japán menedzsment gondolkodás egyik prominens képviselője tette széles körben ismertté, aki június 23-án hunyt el 92 éves korában. Imai szerint a „kaizen” szó jelentése „folyamatos fejlesztés” vagy „folyamatos javítás”, és arra utal, hogy minden egyes munkafolyamatban, legyen az gyártási, üzleti vagy akár személyes tevékenység, mindig van lehetőség a javulásra.
Taiichi Ohno (1912-1990) a Toyota termelési rendszer (TPS) egyik megalkotójaként vált ismertté, ami alapjaiban forradalmasította a modern gyártási módszereket és a „lean” filozófiát. Ebben a videóban Ő nyilatkozik
he Machine that Changed the World című könyv alapos és átfogó képet nyújt arról, hogyan alakította át a Toyota a globális autógyártást a lean termelési rendszerrel, és azt is, hogy az amerikai és a német autógyártók hogyan próbáltak alkalmazkodni ehhez a modellhez
hibazza-tokeletesre_blogBorito
Megjelent Fehér Norbert új könyve, ami a kezdő folyamatfejlesztők számára íródott. A hibák és a 7 fő veszteségforrás okozta költségek akár az árbevétel 25-30%-át is elérhetik a magyar vállalatoknál. A piaci megmaradás és versenyképesség megőrzésének a kulcsa ezek szisztematikus felderítése és csökkentése.
Close-up_STS-107_Launch_-_GPN-2003-00080-691x1024
A hibáknak néha súlyos, katasztrofális következményeik lehetnek. A Columbia űrsikló utolsó útján történt események elemzése minőségügyes szemmel. Milyen minőségirányítási alapelvek sérültek és mennyibe kerül a nem megfelelő minőség okozta költség?
Magyar Minőség Szakirodalmi Díj 2019
Rendkívül megtisztelő, hogy Magyar Minőség Szakirodalmi Díj 2019 elismerésben részesült első könyvem A LEAN SIX SIGMA folyamatfejlesztés kézikönyve.
Lean problémamegoldók kézikönyve
A problémamegoldás az egyik legrégibb és legalapvetőbb emberi tevékenységünk. Először fiziológiai szükségleteinket kell kielégítenünk, majd magasabb szintű igényeinkre is koncentrálhatunk. Mindennapjaink része a problémamegoldás és ez a vállalati tevékenységekben is megjelenik.Az a vállalat, ahol a problémamegoldás nem strukturált, vagy csak szórványosan van jelen képtelen a változásra, a tanulásra, így hosszú távon elbukik versenytársaival szemben.
mukodesi-kivalosa-modellje
Bárminemű üzleti siker csakis akkor érhető el, amennyiben a vállalati stratégia, a folyamatfejlesztő tevékenység, valamint az innováció szinergikus hatásai megfelelően koordináltan egyesülnek vállalati szinten mind a stratégiai, mind az operatív tevékenységekben.