Hans Rosling svéd akadémikus bemutatja miként lehet úgy bemutatni szinten bármilyen adathalmazt, hogy a szemlélő unalmas powerpoint diák helyett úgy érzi egy izgalmas sportesemény élő közvetítését látja.
A vizualizáció elengedhetetlen a statisztikában, s nem elég csak a száraz adathalmazra koncentrálni. Vajon miként kellene az Ön Lean Six Sigma projektjének eredményeit bemutatni, hogy a közönség állva várja a végkifejletet hatalmas ováció kíséretében? 🙂
Tekintse meg Six Sigma képzési tematikánkat, olvassa hírlevelünket, Six Sigma esettanulmányainkat, vagy Blog bejegyzéseinket!
Jó folyamatfejlesztést kívánok!

Így alkalmazkodik egy fejlesztőmérnök a dinamikusan változó környezethez
A Brick Experiment Channel videója gyönyörűen mutatja miként lehet alkalmazkodni a változáshoz, ha kis lépésekben gondolkozunk és fejlesztünk valamely folyamatot.
Valószínűleg lehetetlennek gondolnánk a cél teljesítését, ha elsőre azt a feladatot szabná a vevő/főnök, hogy 75 cm-es távolságot kell áthidalni, azonban lépésről lépésre haladva egyre kreatívabb, jobb problémamegoldókká válunk pedig csak gondolkodunk és lego elemeket használunk fel a megoldáshoz.
Ez alapján elsőre talán a nulla hiba minőségi szint is lehetetlennek tűnik, de sok-sok apró lépés végrehajtását követően még Ön is meglepődik az eredményen.