Blog

Gyors átállás IKEA módra – SMED

IKEA nemcsak praktikus bútorairól, vagy innovatív üzletpolitikájáról híres, hanem vicces reklámjairól is, melyekből szép csokorra való található Youtube-on. Ez utóbbiak közül szeretnénk most megosztani egyik kedvencünket:


Remélhetőleg kedves olvasó nem kerül hasonlóan extrém helyzetbe, de bizony akár otthon is el lehet gondolkozni néhány apróbb „fejlesztésen”, melynek hatására a reggeli munkába indulás gyorsabb, illetve problémamentes lehet.

Néhány ötlet, amivel
+ belső időket külsővé varázsolhat:

– „Kisfiam! Nyomás aludni, mert reggel nem bírsz felkelni!”
– „Kislányom! Most este döntsd el melyik pörgős szoknyádat szeretnéd felvenni az oviba holnap reggel, mert nem akarom hallgatni a cirkuszt és vasalni sem lesz kedvem!”
– „Apu! Ha este borotválkoznál, akkor segíthetnél anyunak a reggeli elkészítésénél…”


+ soros feladatokat párhuzamosíthat:

– Valószínűleg nincs lehetősége 2 fürdőszobai csap kialakítására, viszont már 2 tükör is nagyban segíthet, hogy időben elindulhassanak
– „Gyerekek! Elég nagyok vagytok már ahhoz, hogy én öltöztesselek benneteket. Tessék felvenni a kirakott ruhákat!”


+ ellenőrző listákkal kevesebb az „átmunkálás”:

– Gyerekeknek: „Lecke? Tornazsák? Tízórai? Esőkabát?”
– Apának: „2L tej, felvágott, paprika, kenyér”

+ poka yoke megoldást alkalmazhat:

– Ne karnyújtáson belül tárolja az ébresztőórát ágya mellett

Jó folyamatfejlesztést kívánunk mindannyiuknak!

Ui.:
Ugye a szűk keresztmetszetre koncentrál első körben? 🙂

Megosztás:
Keresés
Legutóbbi bejegyzések

Lean six sigma könyv – Brian Joiner: The Fourth Generation Management

Brian Joiner The Fourth Generation Management: The New Business Consciousness című könyve a minőségmenedzsment és a szervezeti hatékonyság témáit tárgyalja, és bemutatja, hogyan léphetnek a vállalatok a hagyományos menedzsmentről egy új, fejlettebb megközelítés felé. A könyv különösen hasznos azok számára, akik a minőség és a folyamatos fejlesztés szemléletét szeretnék integrálni a vállalatuk mindennapi működésébe.

Tovább olvasom »

Genrich Altshuller TRIZ módszert oktat

Altshuller 1946-ban, fiatal mérnökként kezdte pályafutását a Szovjetunióban, ahol találmányi kérelmeket elemzett. Arra törekedett, hogy rendszerbe foglalja az innováció folyamatát, és felismerte, hogy a találmányok nem teljesen véletlenszerűek, hanem logikus szabályszerűségeken alapulnak. Az 1940-es és 1950-es években több ezer szabadalmat elemzett, és ezekből a mintákból hozta létre a TRIZ-t, amely segít feltalálóknak és mérnököknek új problémamegoldási módszereket kidolgozni.

Tovább olvasom »
Népszerű címkék
Legyen Ön is Leand Six Sigma folyamatfejlesztő!

Jelentkezzen lean six sigma green belt képzésünkre, amelynek alapja a Magyar Minőség Szakirodalmi Díj 2019 elismerésben részesült A lean six sigma folyamatfejlesztés kézikönyve. A képzés oktatója pedig a könyv szerzője Fehér Norbert 17 év lean six sigma tapasztalattal és 500+ mentorált, vezetett projekttel.