Blog

Folyamatfejlesztés és változásmenedzsment

Sajnos a Nehéz emberek című filmnek csak egy részlete található egyelőre youtube.com videói között, ilyen a Vörös föld című 1982-ben készült alkotás is, amely remek korrajzot szolgáltat mindenki számára. Íme egy rövid részlet az elsőből:



Lean Six Sigma folyamatfejlesztés során nem is olyan ritkán megtörik a kezdeti lendület, amennyiben nem sikerül kellő támogatást szerezni a megvalósításhoz, melynek számos oka lehet:

  • Nem megfelelően kidolgozott projekt definíció
  • Túlságosan nagy / kicsi projekt fókusz
  • A projekt végrehajtása valamilyen más kritikus projekt eredményétől függ
  • Lassú visszacsatolás
  • Olyan erőforrást igényel (pl. szakértő kolléga), aki / amely már most is nagyon leterhelt
  • Információáramlás hiányossága (nem megfelelő kommunikáció)
  • Együttműködés helyett versengés a szervezeten belül (eltérő részcélok -> vállalati Brown mozgás)
  • Hiányosságok a költség – haszon tervezés során –> beláthatatlan megtérülés
  • A fontos – sürgős mátrix rossz negyedén van a hangsúly a szervezeten belül (folyamatos tűzoltás, vagy időrabló apróságok őrlik fel az energiákat)
  • Gátló szervezeti kultúra 1. – a „Hogyan lehet?” helyett a „Miért nem lehet?”-en a hangsúly
  • Gátló szervezeti kultúra 2. – nincs „szponzor”, vagy „mentor”, hogy támogatást nyújtson
  • stb.


Konjunktúra ciklus elemzéssel foglalkozó gazdaságkutatók vallják, hogy a történelem ismétli önmagát, azonban 1982-höz képest ma már nem a párttitkár az, akinek az engedélye szükséges, hanem valaki másé. Ez a személy lehet közvetlenül a tulajdonos, a közgyűlés, vagy valamelyik menedzser helyben, vagy a központban.

Mely jelenet ismerős az Ön számára a fenti filmet megtekintve Lean Six Sigma folyamatfejlesztése során?
Került már hasonló helyzetbe, mint Németh Imre vájár?
Mit tett volna 1982-ben, illetve ma, mint ötletgazda, vagy vezető?

Jó folyamatfejlesztést kívánunk!

Érdekli a folyamatfejlesztés vagy a statisztika?

Vásárolja meg A lean six sigma folyamatfejlesztés kézikönyvét a hozzá tartozó Lean Six Sigma e-learning portál hozzáféréssel!

Keresés
Legutóbbi bejegyzések

Lean six sigma könyv – Brian Joiner: The Fourth Generation Management

Brian Joiner The Fourth Generation Management: The New Business Consciousness című könyve a minőségmenedzsment és a szervezeti hatékonyság témáit tárgyalja, és bemutatja, hogyan léphetnek a vállalatok a hagyományos menedzsmentről egy új, fejlettebb megközelítés felé. A könyv különösen hasznos azok számára, akik a minőség és a folyamatos fejlesztés szemléletét szeretnék integrálni a vállalatuk mindennapi működésébe.

Tovább olvasom »

Genrich Altshuller TRIZ módszert oktat

Altshuller 1946-ban, fiatal mérnökként kezdte pályafutását a Szovjetunióban, ahol találmányi kérelmeket elemzett. Arra törekedett, hogy rendszerbe foglalja az innováció folyamatát, és felismerte, hogy a találmányok nem teljesen véletlenszerűek, hanem logikus szabályszerűségeken alapulnak. Az 1940-es és 1950-es években több ezer szabadalmat elemzett, és ezekből a mintákból hozta létre a TRIZ-t, amely segít feltalálóknak és mérnököknek új problémamegoldási módszereket kidolgozni.

Tovább olvasom »
Népszerű címkék
Legyen Ön is Leand Six Sigma folyamatfejlesztő!

Jelentkezzen lean six sigma green belt képzésünkre, amelynek alapja a Magyar Minőség Szakirodalmi Díj 2019 elismerésben részesült A lean six sigma folyamatfejlesztés kézikönyve. A képzés oktatója pedig a könyv szerzője Fehér Norbert 17 év lean six sigma tapasztalattal és 500+ mentorált, vezetett projekttel.