Blog

Melyik évtizedben jár az Ön vállalata gyors átállás tekintetében?

Melyik évtizedben jár az Ön vállalata gyors átállás tekintetében?  


Érdekes az időben visszafelé haladva megtekinteni archív felvételekről miként fejlődött a kerékcsere folyamata F1 története során.

  • Vajon hány ezerszer kellett gyakorolni a folyamatba bevont technikusoknak lépésről lépésre az egész feladatot?
  • Hány alkalommal vették videóra, hogy szinte kockánként lassítsák le és készítsenek újabb és újabb standard work sheet-et?
  • Mennyi lehetett az 50-es években a hozzáadott érték – nem hozzáadott érték arány és vajon sikerült-e mára teljesen kiszűrni az összes veszteségforrást?
  • 2007-ben még egyértelműen látszott hol van a szűk keresztmetszet. Mit gondol manapság mely részlépésnek a leghosszabb a ciklusideje?
  • Vajon a lépések további bontásával és technikusok hozzáadásával rövidülne az átállás ideje, vagy éppenséggel hosszabbodna egymás akadályozása miatt?
  • Milyen poka yoke megoldást lehet még alkalmazni például az egy csavarral rögzíthető kerék mellett?


Az Ön vállalatának kulcs üzleti folyamatai közül melyik a szűk keresztmetszet?
Tett fel Ön, illetve kollégája hasonló kérdéseket egy ott zajló átállással kapcsolatosan?

Ha igen hol tartanak a próbákkal? Valahol az 50-es, 70-es, 90-es, vagy akár a 2010-es években?


Vállalatának legnagyobb versenytársa vajon melyik évtizedben járhat?

Ki nyeri majd a futamot, azaz a vevői megrendelést?

További információkért folyamatfejlesztésről és vizuális menedzsmentről olvassa Lean Six Sigma hírlevelünket, esettanulmányainkat, vagy jelentkezzen Lean Six Sigma képzéseinkre!


Jó folyamatfejlesztést kívánunk!

Megosztás:
Keresés
Legutóbbi bejegyzések

Lean six sigma könyv – Brian Joiner: The Fourth Generation Management

Brian Joiner The Fourth Generation Management: The New Business Consciousness című könyve a minőségmenedzsment és a szervezeti hatékonyság témáit tárgyalja, és bemutatja, hogyan léphetnek a vállalatok a hagyományos menedzsmentről egy új, fejlettebb megközelítés felé. A könyv különösen hasznos azok számára, akik a minőség és a folyamatos fejlesztés szemléletét szeretnék integrálni a vállalatuk mindennapi működésébe.

Tovább olvasom »

Genrich Altshuller TRIZ módszert oktat

Altshuller 1946-ban, fiatal mérnökként kezdte pályafutását a Szovjetunióban, ahol találmányi kérelmeket elemzett. Arra törekedett, hogy rendszerbe foglalja az innováció folyamatát, és felismerte, hogy a találmányok nem teljesen véletlenszerűek, hanem logikus szabályszerűségeken alapulnak. Az 1940-es és 1950-es években több ezer szabadalmat elemzett, és ezekből a mintákból hozta létre a TRIZ-t, amely segít feltalálóknak és mérnököknek új problémamegoldási módszereket kidolgozni.

Tovább olvasom »
Népszerű címkék
Legyen Ön is Leand Six Sigma folyamatfejlesztő!

Jelentkezzen lean six sigma green belt képzésünkre, amelynek alapja a Magyar Minőség Szakirodalmi Díj 2019 elismerésben részesült A lean six sigma folyamatfejlesztés kézikönyve. A képzés oktatója pedig a könyv szerzője Fehér Norbert 17 év lean six sigma tapasztalattal és 500+ mentorált, vezetett projekttel.