Blog

Chaku Chaku U cella


Chaku Chaku: olyan hatékony munkavégzés, melynek során a termelő gépek és berendezések elrendezése az egymást követő folyamatlépéseket követi, így minimális „sétát” igényel a dolgozó részéről egyik géptől a másikra történő átlépés. A berendezések úgy kerültek kialakításra, hogy azokat a dolgozónak csak „töltenie” kell, azaz szinte csak továbbítja a terméket a munkafolyamatok között. A berendezések pedig annyira intelligensek, hogy a kiadást, betöltést önmaguk elvégzik.

A rugalmas gyártást és az egydarabos áramlást maximálisan támogatja Chaku Chaku módszer, hiszen a folyamatosan módosuló vevői igények okozta ütemidő (takt time) változásnak a leginkább megfelel.


Kép forrása: ipaslovakia.sk

Figyeljék csak meg a fenti videóban ismét:
– Minimális veszteségek
– Emberi és gépi idők elválasztása
– Minőség ellenőrzése minden folyamatlépésben
– Automatikusan felnyíló gép a munka végeztével (hanedashi)
– Egydarabos áramlás
– Minimum készlet
– Magas fokú standard munka

Talán, ha az óramutató járásával ellentétesen mozogna az operátor koordináltabb lenne a mozgása…

Minőségügyi folyamatfejlesztő?

Akkor a Hibázza tökéletesre vállalata folyamatait könyv Önnek való!

Keresés
Legutóbbi bejegyzések

Lean six sigma könyv – Brian Joiner: The Fourth Generation Management

Brian Joiner The Fourth Generation Management: The New Business Consciousness című könyve a minőségmenedzsment és a szervezeti hatékonyság témáit tárgyalja, és bemutatja, hogyan léphetnek a vállalatok a hagyományos menedzsmentről egy új, fejlettebb megközelítés felé. A könyv különösen hasznos azok számára, akik a minőség és a folyamatos fejlesztés szemléletét szeretnék integrálni a vállalatuk mindennapi működésébe.

Tovább olvasom »

Genrich Altshuller TRIZ módszert oktat

Altshuller 1946-ban, fiatal mérnökként kezdte pályafutását a Szovjetunióban, ahol találmányi kérelmeket elemzett. Arra törekedett, hogy rendszerbe foglalja az innováció folyamatát, és felismerte, hogy a találmányok nem teljesen véletlenszerűek, hanem logikus szabályszerűségeken alapulnak. Az 1940-es és 1950-es években több ezer szabadalmat elemzett, és ezekből a mintákból hozta létre a TRIZ-t, amely segít feltalálóknak és mérnököknek új problémamegoldási módszereket kidolgozni.

Tovább olvasom »
Népszerű címkék
Legyen Ön is Leand Six Sigma folyamatfejlesztő!

Jelentkezzen lean six sigma green belt képzésünkre, amelynek alapja a Magyar Minőség Szakirodalmi Díj 2019 elismerésben részesült A lean six sigma folyamatfejlesztés kézikönyve. A képzés oktatója pedig a könyv szerzője Fehér Norbert 17 év lean six sigma tapasztalattal és 500+ mentorált, vezetett projekttel.