Menü
Six sigma green belt képzés a Magyar Minőség Szakirodalmi Díj 2019 elismeréssel jutalmazott szakkönyv írójával. Lehetséges nulla hibával működő vállalati folyamatokat kialakítani és működtetni hosszú távon? Miért törekedjünk erre, ha elsőre lehetetlennek tűnik ez a feladat?
A lean six sigma módszer egy olyan problémamegoldó eljárás, amely az üzleti kulcsfolyamatokra koncentrálva az azokban felmerülő hibák számát, ingadozást és a veszteségforrásokat igyekszik minimalizálni a vevői igények jobb kielégítése érdekében.
Jelentkezzen lean six sigma green belt képzésre, hogy megtanulja miként lehet minimalizálni a hibákat, a veszteségeket és az ingadozást a főfolyamatokban!
Részletesebben, a six sigma módszer statisztikai eszközök és technikák alkalmazásával a gyűjtött adatokból segít kiválasztani azt a néhány kulcsfontosságú inputtényezőt, amelyekre hatva jelentősen csökkenthető a veszteség és a hibák száma. Eközben az egész folyamat tervezhetőbbé, kiszámíthatóbbá válik, és ezáltal a vevői elégedettség növelése mellett a tulajdonosi érték is gyarapszik a jobb vállalati eredményeknek köszönhetően.
A lean six sigma megközelítés egy tényeken, adatokon alapuló módszer, és nem a véleményünk, az érzéseink alapján döntünk a problémák gyökérokáról, valamint a megoldás bevezetéséről sem.
A lean six sigma eljárás legalább három módon értelmezhető:
A lean six sigma green belt képzés elvégzésével Ön már birtokában lesz mindannak a tudásnak és eszköztárnak, amelynek segítségével egyedül is végrehajthat olyan fejlesztéseket, amelyek nemcsak a vevői igényt elégítik ki, de segítenek karriercéljai megvalósításában.
Jelentkezzen lean six sigma green belt képzésünkre, amelynek alapja a Magyar Minőség Szakirodalmi Díj 2019 elismerésben részesült A lean six sigma folyamatfejlesztés kézikönyve. A képzés oktatója pedig a könyv szerzője Fehér Norbert 17 év lean six sigma tapasztalattal és 500+ mentorált, vezetett projekttel.
Olvasson bele egy webshop logisztikai folyamatainak fejlesztésébe egy lean six sigma esettanulmányon keresztül!
A lean six sigma green belt képzés keretében a módszer alapjait tanulják meg a résztvevők és egy projekt keretében kell fenntartható fejlesztést elérniük.
A green belt képzéshez tartozó lean six sigma projektnek 5 kritériumnak kell megfelelnie:
úgy, hogy közben a másik két feltétel a fentiek közül nem sérül (!)
Amennyiben a fenti feltételek akár egyikének kielégítése is sérül, úgy komoly kockázatok jelentkeznek a projekt befejezhetőségét illetően (legyen az akár határidő, akár tényleges befejezés).
Célszerű lehet a lean six sigma projektötleteket előzetesen rangsorolni, szűrni például projekt rangsoroló mátrix, vagy hatás-erőfeszítés mátrix segítségével.
Potenciális lean six sigma green belt projektkritériumok:
Az ideális lean six sigma green belt jelölt 10 + 1 ismérve
Lean six sigma green belt képzéssel kapcsolatos érdekes BLOG bejegyzések:
A résztvevők megismerik a lean six sigma strukturált folyamatfejlesztés alapjait és eszközeit, amelyek segítségével statisztikailag igazolható fenntartható eredményeket érhetnek el a rájuk bízott folyamat fejlesztésével. Megértik és a gyakorlatban alkalmazzák a lean six sigma módszer DMAIC fázisának eszközeit. Profi Minitab felhasználóként sikeresen hajtanak végre mérőrendszer elemzéseket, folyamatképesség vizsgálatokat, hipotézisvizsgálatokat, kísérlettervezést, illetve statisztikai folyamatkontroll elemzéseket.
Ágazatfüggetlen, magánszemélyek, cégek részére ajánlott képzés, akik már ismerik és gyakorlatban alkalmazzák a PDCA megközelítést és az alapvető lean technikákat.
A lean six sigma green belt képzésben részt vehet bárki, aki érdeklődik a téma iránt.
A lean six sigma módszer elsajátításának teljes képzési ideje: 80 óra + 4 online konzultációs alkalom.
A képzés napi időbeosztása: 10 óra /nap (45 perces órákkal)
A képzés intenzitása: heti egy alkalom, de lehet intenzív is.
A lean six sigma green belt képzés alapvetően gyakorlati jellegű. Az elméleti ismereteket azonnali gyakorlati alkalmazás követi előbb játékos formában, majd a saját lean six sigma projekten kell alkalmazni.
Az elméleti ismereteket frontális előadás során szerzik meg a hallgatók. Az elméleti ismeretek elsajátítását segíti a 430 oldalas A lean six sigma folyamatfejlesztés kézikönyve, valamint az ahhoz tartozó e-learning portál 50+ videóval, esettanulmányokkal, pdf formátumban megosztott 800+ előadás diával, folyamatábrákkal, ellenőrző listákkal és online kvízekkel.
A gyakorlati ismereteket önállóan, párban és kiscsoportos munkában sajátítják el a résztvevők.
Elméleti képzés aránya: 40% /32 óra
Gyakorlati képzés aránya: 60% / 48 óra
Minitab szoftver használatára fordított idő: 70% / 56 óra
A lean six sigma green belt képzési foglalkozások időtartama 10 oktatási nap alapvetően heti ütemezéssel, hogy az adott képzési napon elsajátított ismereteket a gyakorlatba is azonnal át lehessen ültetni. A képzés 10. napja elméleti vizsgával zárul. Ezt követően igénytől és feladattól függően további egy hónap áll a green belt jelöltek számára, hogy lean six sigma projektjüket lezárják. Ezen időszak alatt heti rendszerességű projektkonzultáció zajlik az oktatóval, hogy a gyakorlati vizsgán sikeres projektprezentációk kerüljenek bemutatásra a folyamattulajdonos és a helyi menedzsment tagjai előtt.
A tananyag alapvetően öt modulra épül:
Az 1. modul: Definiálás
Megérteni és elsajátítani a következőket:
A 2. modul: Mérés
A 3. modul: Analízis
A 4. modul: Fejlesztés
Az 5. modul: Kontroll
Fehér Norbert
80 óra (10 óra/nap, 45 perces órákkal), heti 1 alkalom
5
min.8
max.15